Przejdź do głównej zawartości

Cudze Światy - Artykuł


Odkąd pamiętam chciałam dopasować się do tego świata.

Chciałam być dobra, profesjonalna, kompetentna, dopasować się do oczekiwań pracodawców czy do wzorców idealnych pracowników lansowanych w specjalistycznej prasie. Chciałam być taką żoną jaką chciała we mnie widzieć teściowa i mąż, czy idealną córką.

Chciałam się dopasować do wzorców i oczekiwań stworzonych przez innych ludzi, bo myślałam, że tak trzeba, że dostanę wtedy to czego szukałam, że tak musi być.


Żyłam w  światach stworzonych przez innych ludzi, żyłam ich wyobrażeniami o życiu, ludziach, powinnościach każdego człowieka. Żyłam cudzym życiem.

Żyłam wtedy w iluzji.

Każdy z nas ma swój unikalny i niepowtarzalny świat. Różniący się się od świata naszych najbliższych, rodziców, innych ludzi. To, co jest do przyjęcia w ich świecie, w naszym może być niedopuszczalne. Pomimo tego, że wszyscy żyjemy na tej samej planecie, pod tym samym niebiem i to samo Słońce nas ogrzewa, to jednak każdy z nas jest osobnym światem ze swoimi własnymi prawami, pragnieniami i marzeniami. Nigdy też świat jednej osoby nie zleje się w jedno ze światem drugiego człowieka. Mogą się one wzajemnie przenikać, być ze sobą harmonijne, ale nigdy nie staną się jednością.

Nigdy też nie będziemy wstanie przejąć świata drugiego człowieka. Będziemy wtedy żyli w zakłamaniu, cudzym życiem zamiast swoim. Będziemy nieszczęśliwi.

Mamy prawo żyć swoim własnym światem, swoim własnym życiem. Mamy prawo do tego, by centrum naszego życia stanowił nasz świat, by żyć zgodnie z naszymi unikalnymi wartościami, zgodnie z tym, co nas pociąga, porusza i sprawia, że wzrastamy.

I to nie jest egoizm. Egoizmem jest przekonywanie innych, by żyli zgodnie z cudzymi oczekiwaniami, by porzucili swój świat na rzecz świata innych ludzi.

Każdy z nas ma coś cennego do zaoferowania. Jest tym nasza indywidualność, nasza unikalność. Wybierając życie w zgodzie ze sobą, ze swoimi wartościami i marzeniami, dajemy innym najcenniejszy dar - autentyczność.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Osikowe paski / Jewelry

Odkryłam niedawno osikowe paski - paski wykonane z cieniutkich wiórek z drewna osikowego.
Można się w nie zaopatrzyć tutaj: Osikowa Dolina
To ciekawy materiał. Bardziej wymagający niż papier. Suche paski potrafią się złamać i urwać. Natomiast delikatnie nawilżone nie zawsze trzymają kształt jaki chcielibyśmy im nadać.
Z pewnością nadają się na biżuterię :) oraz projekty 3D.

A oto moje propozycje naszyjników:Jak widzicie powyżej, przy odrobinie cierpliwości oraz pewnej dozie prób i błędów, da się z nich zrobić prawie wszystko, co znamy z quillingu. :)

Teraz kilka przydatnych wskazówek.
Paski osikowe można zwijać "na sucho" oraz "na mokro" - lekko zwilżone (w całości lub tylko początek). Lekko zwilżone paski łatwiej się nawija, są bardziej elastyczne, ale częściej wtedy zostanie większy otwór w środku elementu. Zwilżone paski można nawijać na grzebień.Suche paski mogą się pokruszyć i złamać w trakcie nawijania, ale za to da się uzyskać elementy zbliżone do tych quillingowy…

Quillingowe kolczyki - poradnik / Quilling Earings

Zdarza mi się odpowiadać na pytania dot. kolczyków wykonanych techniką paper filigree.
Dlatego przedstawiam dziś krótki poradnik dot. właśnie kolczyków.

1. Najlepsze paski do wykonania kolczyków, to paski o szerokości 4-5 mm i gramaturze 130-160 g. Z węższych pasków kolczyki są zbyt cienkie i mogą się zdeformować, a z cieńszego papieru nie będą trzymać kształtu przy lakierowaniu.

2. Wszystkie elementy sklejamy ze sobą. Przydaje się wtedy podkładka korkowa i szpilki do utrzymania w ryzach wszystkich elementów :) 

Na ludowo / Folkstyle

Świętowanie Nowego Roku już za nami.
Czas na nowości.
Tym razem na ludowo. Kartka inspirowana haftem kaszubskim.
Mam nadzieję, że się Wam spodoba :)
Zapomniałam dodać, że to maleństwo u dołu, to magnes na lodówkę ;)


Celebration of the New Year is behind us. Time for news. This time folkloric. Card and fridge magnet inspired Kashubian embroidery. I hope you like it :)