Przejdź do głównej zawartości

Wszechświat zawiera się w nas - Artykuł

"WSZECHŚWIAT  ZAWIERA  SIĘ  W  NAS"

"Im wcześniej zrozumiemy, że cały wszechświat się w nas zawiera, że źródło szczęścia jest wewnątrz nas, że już posiadamy wszystkie przedmioty, których moglibyśmy pragnąć,
tym wcześniej możemy uzyskać spokój, którego poszukujemy.
Zamiast biec bez przerwy za tym, co nas oślepia w świecie zewnętrznym,
musimy się nauczyć, jak skupić uwagę na wspaniałym świecie wewnątrz. (Krijajoga)"


Wpadłam dziś na tę sentencję. Piękna i prawdziwa jest.
Wyjaśnienia wymaga jedynie fragment: "że już posiadamy wszystkie przedmioty, których moglibyśmy pragnąć". Ktoś może się dziwić, jak to posiadam wszystkie przedmioty, których mógłbym pragnąć, skoro nie posiadam.
Tak naprawdę nie chodzi o przedmioty, ale o to co one mają nam dać, o to czego są symbolem, o to co mają nam zagwarantować. 
Kiedy uświadomimy sobie co to jest, do czego  tak naprawdę dążymy kupując kolejny niepotrzebny gadżet, ciuch czy buty, to okaże się że możemy to mieć i bez tych przedmiotów :)
Bo czyż nie chodzi nam o nasze poczucie wartości, ważności, miłość, bycie zauważonym, docenionym, zaopiekowanym itp.? O wypełnienie pustki wewnątrz nas? 
To wszystko możemy mieć bez konieczności zasypywania się kolejnymi przedmiotami. Wystarczy zajrzeć w głąb siebie i tam to odnaleźć :)

Miłego dnia życzę :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Osikowe paski / Jewelry

Odkryłam niedawno osikowe paski - paski wykonane z cieniutkich wiórek z drewna osikowego.
Można się w nie zaopatrzyć tutaj: Osikowa Dolina
To ciekawy materiał. Bardziej wymagający niż papier. Suche paski potrafią się złamać i urwać. Natomiast delikatnie nawilżone nie zawsze trzymają kształt jaki chcielibyśmy im nadać.
Z pewnością nadają się na biżuterię :) oraz projekty 3D.

A oto moje propozycje naszyjników:Jak widzicie powyżej, przy odrobinie cierpliwości oraz pewnej dozie prób i błędów, da się z nich zrobić prawie wszystko, co znamy z quillingu. :)

Teraz kilka przydatnych wskazówek.
Paski osikowe można zwijać "na sucho" oraz "na mokro" - lekko zwilżone (w całości lub tylko początek). Lekko zwilżone paski łatwiej się nawija, są bardziej elastyczne, ale częściej wtedy zostanie większy otwór w środku elementu. Zwilżone paski można nawijać na grzebień.Suche paski mogą się pokruszyć i złamać w trakcie nawijania, ale za to da się uzyskać elementy zbliżone do tych quillingowy…

Quillingowe kolczyki - poradnik / Quilling Earings

Zdarza mi się odpowiadać na pytania dot. kolczyków wykonanych techniką paper filigree.
Dlatego przedstawiam dziś krótki poradnik dot. właśnie kolczyków.

1. Najlepsze paski do wykonania kolczyków, to paski o szerokości 4-5 mm i gramaturze 130-160 g. Z węższych pasków kolczyki są zbyt cienkie i mogą się zdeformować, a z cieńszego papieru nie będą trzymać kształtu przy lakierowaniu.

2. Wszystkie elementy sklejamy ze sobą. Przydaje się wtedy podkładka korkowa i szpilki do utrzymania w ryzach wszystkich elementów :) 

Na ludowo / Folkstyle

Świętowanie Nowego Roku już za nami.
Czas na nowości.
Tym razem na ludowo. Kartka inspirowana haftem kaszubskim.
Mam nadzieję, że się Wam spodoba :)
Zapomniałam dodać, że to maleństwo u dołu, to magnes na lodówkę ;)


Celebration of the New Year is behind us. Time for news. This time folkloric. Card and fridge magnet inspired Kashubian embroidery. I hope you like it :)