Przejdź do głównej zawartości

Moje rysowanie

Od zawsze lubiłam rysować.
Jako dziecko rysowałam zamki, księżniczki, zwierzęta :) Później krajobrazy, twarze itp.
Ten pociąg do rysowania został mi do dnia dzisiejszego, choć zamiast ołówka czy kredki zdarza  mi się użyć programu komputerowego :)

I've always liked to draw.
As a child I drew castles, princesses, animals :) Later, landscapes, faces, etc.
This attraction to drawing  I have to this day, but instead of a pencil or crayons I happen to use a computer program :)

Kilka lat temu miałam własną stronę www i zamiast sztampowej mapy strony, wyglądającej jak spis treści, stworzyłam coś takiego :)


Mapa Strony
 A few years ago I had own website and instead stamped sitemap, looking like a table of contents, I made something like this :)


A niedawno ucząc się programu Inkscape udało mi się stworzyć kilka rysunków. Dwa z nich przedstawiam poniżej:

A recently learning Inkscape I have created a few drawings. Two of them show below:A tu dwa elementy rysunku - myszka i mak :)

And now two elements of picture - mouse and poppy flower :)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Osikowe paski / Jewelry

Odkryłam niedawno osikowe paski - paski wykonane z cieniutkich wiórek z drewna osikowego.
Można się w nie zaopatrzyć tutaj: Osikowa Dolina
To ciekawy materiał. Bardziej wymagający niż papier. Suche paski potrafią się złamać i urwać. Natomiast delikatnie nawilżone nie zawsze trzymają kształt jaki chcielibyśmy im nadać.
Z pewnością nadają się na biżuterię :) oraz projekty 3D.

A oto moje propozycje naszyjników:Jak widzicie powyżej, przy odrobinie cierpliwości oraz pewnej dozie prób i błędów, da się z nich zrobić prawie wszystko, co znamy z quillingu. :)

Teraz kilka przydatnych wskazówek.
Paski osikowe można zwijać "na sucho" oraz "na mokro" - lekko zwilżone (w całości lub tylko początek). Lekko zwilżone paski łatwiej się nawija, są bardziej elastyczne, ale częściej wtedy zostanie większy otwór w środku elementu. Zwilżone paski można nawijać na grzebień.Suche paski mogą się pokruszyć i złamać w trakcie nawijania, ale za to da się uzyskać elementy zbliżone do tych quillingowy…

Quillingowe kolczyki - poradnik / Quilling Earings

Zdarza mi się odpowiadać na pytania dot. kolczyków wykonanych techniką paper filigree.
Dlatego przedstawiam dziś krótki poradnik dot. właśnie kolczyków.

1. Najlepsze paski do wykonania kolczyków, to paski o szerokości 4-5 mm i gramaturze 130-160 g. Z węższych pasków kolczyki są zbyt cienkie i mogą się zdeformować, a z cieńszego papieru nie będą trzymać kształtu przy lakierowaniu.

2. Wszystkie elementy sklejamy ze sobą. Przydaje się wtedy podkładka korkowa i szpilki do utrzymania w ryzach wszystkich elementów :) 

Na ludowo / Folkstyle

Świętowanie Nowego Roku już za nami.
Czas na nowości.
Tym razem na ludowo. Kartka inspirowana haftem kaszubskim.
Mam nadzieję, że się Wam spodoba :)
Zapomniałam dodać, że to maleństwo u dołu, to magnes na lodówkę ;)


Celebration of the New Year is behind us. Time for news. This time folkloric. Card and fridge magnet inspired Kashubian embroidery. I hope you like it :)