Przejdź do głównej zawartości

Wyzwań ciąg dalszy

Pierwsze koty za płoty :) Gratuluję zwyciężczyni poprzedniego wyzwania :)
Teraz zgłaszam swoją pracę do 2 kolejnych wyzwań:

A zgłaszana praca to ... mały magnes na lodówkę z serków Danonki, który otrzymał nowe życie :)

Zostawiam pierwsze zdjęcia z komórki:
 

 I dodaję nowe w lepszej jakości :)

Z oryginalnym magnesem


 
Mam nadzieję, że spełnia kryteria obu wyzwań. Jest mały (4 cm na 5 cm) i różowy :) oraz stary nikomu już niepotrzebny magnes otrzymał nowe urocze życie :)

Do jego wykonania wykorzystałam różowy papier w róże z serii Jutrzenka Galerii Papieru, paski do quillingu i kilka innych drobiazgów. Zapomniałam dodać, że brzegi magnesu oaz niektóre elementy pomalowane zostały srebrną farbą.

Niestety dziś dysponowałam jedynie aparatem w komórce i zdjęcia są nienajlepszej jakości. Jeśli organizatorki wyzwań nie będą miały nic przeciwko jutro dodam zdjęcia w lepszej jakości :)

A teraz banerek:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Osikowe paski / Jewelry

Odkryłam niedawno osikowe paski - paski wykonane z cieniutkich wiórek z drewna osikowego.
Można się w nie zaopatrzyć tutaj: Osikowa Dolina
To ciekawy materiał. Bardziej wymagający niż papier. Suche paski potrafią się złamać i urwać. Natomiast delikatnie nawilżone nie zawsze trzymają kształt jaki chcielibyśmy im nadać.
Z pewnością nadają się na biżuterię :) oraz projekty 3D.

A oto moje propozycje naszyjników:Jak widzicie powyżej, przy odrobinie cierpliwości oraz pewnej dozie prób i błędów, da się z nich zrobić prawie wszystko, co znamy z quillingu. :)

Teraz kilka przydatnych wskazówek.
Paski osikowe można zwijać "na sucho" oraz "na mokro" - lekko zwilżone (w całości lub tylko początek). Lekko zwilżone paski łatwiej się nawija, są bardziej elastyczne, ale częściej wtedy zostanie większy otwór w środku elementu. Zwilżone paski można nawijać na grzebień.Suche paski mogą się pokruszyć i złamać w trakcie nawijania, ale za to da się uzyskać elementy zbliżone do tych quillingowy…

Quillingowe kolczyki - poradnik / Quilling Earings

Zdarza mi się odpowiadać na pytania dot. kolczyków wykonanych techniką paper filigree.
Dlatego przedstawiam dziś krótki poradnik dot. właśnie kolczyków.

1. Najlepsze paski do wykonania kolczyków, to paski o szerokości 4-5 mm i gramaturze 130-160 g. Z węższych pasków kolczyki są zbyt cienkie i mogą się zdeformować, a z cieńszego papieru nie będą trzymać kształtu przy lakierowaniu.

2. Wszystkie elementy sklejamy ze sobą. Przydaje się wtedy podkładka korkowa i szpilki do utrzymania w ryzach wszystkich elementów :) 

Na ludowo / Folkstyle

Świętowanie Nowego Roku już za nami.
Czas na nowości.
Tym razem na ludowo. Kartka inspirowana haftem kaszubskim.
Mam nadzieję, że się Wam spodoba :)
Zapomniałam dodać, że to maleństwo u dołu, to magnes na lodówkę ;)


Celebration of the New Year is behind us. Time for news. This time folkloric. Card and fridge magnet inspired Kashubian embroidery. I hope you like it :)