Przejdź do głównej zawartości

Wyzwanie#16 - WITAJ SZKOŁO

Wyzwanie#16 - WITAJ SZKOŁO na blogu sklepu Artimeno

Zgłaszana praca to ....Plan lekcji w stylu Iron Maiden :D

Moja córa słucha tego zespołu, więc postanowiłam zrobić coś specjalnie dla niej.
Podstawą jest tekturka. Wszystkie grafiki maskotki zespołu Eddiego (przerażające nieco ;) drukowane i wycinane. Ściągnęłam nawet ze strony zespołu specjalną czcionkę :)

I jeszcze banerek :) 

Timetable in the style of Iron Maiden: D
My daughter listens to this group, so I decided to do something special for her.
All graphics group's mascot Eddie (slightly scary;) printed and cut. I downloaded from a website of the group a special font :)

Komentarze

 1. Fajna praca!
  Dziękujemy za udział w wyzwaniu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pierwszy rzut oka stwierdziłam, że straszszszna ta szkoła;))) Ale plan lekcji niepowtarzalny, to pewne;) Dziękuję za udział w wyzwaniu, DT Artimeno.

  OdpowiedzUsuń
 3. he-he! Fajne! Zwykle matkom się nie podoba, że ich dzieci słuchają takiej muzy :), a tu patrz!
  Gratuluję Córce takiej wyrozumiałej i utalentowanej mamy!

  I dziękuję za udział w Artimenowym wyzwaniu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za tak miłe komentarze :) I cieszę się, że plan się podoba :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Quillingowe kolczyki - poradnik / Quilling Earings

Zdarza mi się odpowiadać na pytania dot. kolczyków wykonanych techniką paper filigree.
Dlatego przedstawiam dziś krótki poradnik dot. właśnie kolczyków.

1. Najlepsze paski do wykonania kolczyków, to paski o szerokości 4-5 mm i gramaturze 130-160 g. Z węższych pasków kolczyki są zbyt cienkie i mogą się zdeformować, a z cieńszego papieru nie będą trzymać kształtu przy lakierowaniu.

2. Wszystkie elementy sklejamy ze sobą. Przydaje się wtedy podkładka korkowa i szpilki do utrzymania w ryzach wszystkich elementów :) 

Osikowe paski / Jewelry

Odkryłam niedawno osikowe paski - paski wykonane z cieniutkich wiórek z drewna osikowego.
Można się w nie zaopatrzyć tutaj: Osikowa Dolina
To ciekawy materiał. Bardziej wymagający niż papier. Suche paski potrafią się złamać i urwać. Natomiast delikatnie nawilżone nie zawsze trzymają kształt jaki chcielibyśmy im nadać.
Z pewnością nadają się na biżuterię :) oraz projekty 3D.

A oto moje propozycje naszyjników:Jak widzicie powyżej, przy odrobinie cierpliwości oraz pewnej dozie prób i błędów, da się z nich zrobić prawie wszystko, co znamy z quillingu. :)

Teraz kilka przydatnych wskazówek.
Paski osikowe można zwijać "na sucho" oraz "na mokro" - lekko zwilżone (w całości lub tylko początek). Lekko zwilżone paski łatwiej się nawija, są bardziej elastyczne, ale częściej wtedy zostanie większy otwór w środku elementu. Zwilżone paski można nawijać na grzebień.Suche paski mogą się pokruszyć i złamać w trakcie nawijania, ale za to da się uzyskać elementy zbliżone do tych quillingowy…

Historia quillingu cz. 1/ History of quilling

Ostatnio dużo czasu spędziłam szukając informacji na temat historii quillingu.
Niestety w polskim Internecie praktycznie nic nie ma, poza krótkimi notatkami przetłumaczonymi  z anglojęzycznych stron poświęconych quillingowi.
Udało mi się dotrzeć do wielu ciekawych artykułów, głównie ze stron domów aukcyjnych lub magazynów poświęconych antykom. A dziś trafiłam na wspaniały artykuł zamieszony w watykańskim magazynie "Inside the Vatican" który dodaje do znanej już historii wiele nowych i ciekawych szczegółów.
Moje poszukiwania zaowocowały 4 stronicami tekstu, a i tak prawdopodobnie to nie będzie jeszcze wszystko :) Dlatego postanowiłam napisać kilka krótkich notatek i podzielić się z wami tym, co udało mi się znaleźć. Dziś zacznę od 3 mitów na temat quillingu.Mit pierwszy: Na niektórych stronach można znaleźć informację, że historia quillingu sięga Chin i czasów wynalezienia papieru lub że można poszukiwać jejpoczątków w starożytnym Egipcie.
Ja zgadzam się natomiast z historykami, …