piątek, 2 maja 2014

Quillingowe kolczyki - poradnik / Quilling Earings

Zdarza mi się odpowiadać na pytania dot. kolczyków wykonanych techniką paper filigree.
Dlatego przedstawiam dziś krótki poradnik dot. właśnie kolczyków.

1. Najlepsze paski do wykonania kolczyków, to paski o szerokości 4-5 mm i gramaturze 130-160 g. Z węższych pasków kolczyki są zbyt cienkie i mogą się zdeformować, a z cieńszego papieru nie będą trzymać kształtu przy lakierowaniu.

2. Wszystkie elementy sklejamy ze sobą. Przydaje się wtedy podkładka korkowa i szpilki do utrzymania w ryzach wszystkich elementów :) 


3. Gotowy kolczyk - lakierujemy. Użyć można lakierów do decoupage np. werniks szklący firmy Renesans (jak na zdjęciu poniżej). Pędzelki do lakierowania powinny być cieniutkie i dobrej jakości (najlepiej te do decoupage). Nie wiem jak z innymi werniksami, ale z tym trzeba przy lakierowaniu uważać, bo potrafi się spienić i bąbelki powietrza pozostają na kolczyku. Czyli przy lakierowaniu nie spieszymy się  :)

Kładziemy 2 warstwy lakieru. Drugą po wyschnięciu pierwszej.Dla osób początkujących - jak nie macie jeszcze zakupionego werniksu, zwykły bezbarwny lakier do paznokci też da radę :) 

Uważajcie na serpentyny np w kształcie litery S czy serca (takie jak te poniżej) ponieważ pod wpływem lakieru rozwijają się. Jeszcze nie znalazłam na to patentu :(A po wyschnięciu lakieru i zamontowaniu bigli można się cieszyć takimi np. cudnościami :)***
1. For earings the best strips are 4-5 mm width and 130 - 160 g weight.
2 All elements glued together. Will be useful cork pad and pins :)
3 Ready earings we paint varnish. We can use varnish to decoupage.
4. You have to be careful of switchbacks, because it can be stretch their.

3 komentarze:

 1. A na czym takie ładne okrągłe kółka Pani robi? bo mi nie chcą wyjść takie równe niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najczęściej owijam pasek wokół czegoś okrąglego np. małej buteleczki.
   W Niemczech czy Wielkiej Brytanii można kupić specalne narzędzie. W Polsce go niestety jeszcze w sklepach nie widziałam.

   Usuń
  2. O, to takie narzędzie :) http://www.quilledcreations.com/eshop/products/321-Border-Buddy-Large.jpg

   Usuń