Przejdź do głównej zawartości

Quilling Tetris - vortex coils

Quilling to nie tylko kwiaty. Technika ta daje o wiele więcej możliwości, z których warto korzystać. 
Dziś przedstawiam quillingowego Tetrisa. Wykonałam go z tzw. vortex coils. 
Nie wszystkie wyszły idealnie. 
Niektóre musiałam poprawiać. Żeby vortex coil wyszło idealnie, potrzebne są długie paski 80g  - np. 53 cm z Craft Quilling lub 125 g - np. 42 cm enitana. Spirala powinna być gęsta, ale nie za bardzo.
Przyklejamy w miejscu, w którym element ma się znaleźć, tak by go nie przesuwać. Przesunięcie powoduje popsucie vortexsa. Ale póki klej nie zaschnie można to poprawić szpilką. Najładniej wychodzą elementy z bardzo małym środkiem. Dlatego część elementów zwijałam w palcach (tak w ogóle to lubię zwijać w palcach, jeśli tylko mam na to czas).

Na końcu czeka na was mały tutek. Tyle teorii czas na efekty. 

PS. Niestety nie obyło się bez błędów. Mam nadzieję, że fani Tetrisa mi je wybaczą, poprawię się w wersji z czarnym tłem :D
PS2. Bedzie filmik z robienia vortex cils :D
Komentarze

  1. Fanyastycznie to skomponowałaś. Coś nowego, to niezłe wyzwanie takie gra tetris. A tak wogóle bardzo podoba mi sie nowa szata graficzna bloga. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) To prawda, było to wyzwanie. Cieszę się, zmiany na blogu się podobają :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Osikowe paski / Jewelry

Odkryłam niedawno osikowe paski - paski wykonane z cieniutkich wiórek z drewna osikowego.
Można się w nie zaopatrzyć tutaj: Osikowa Dolina
To ciekawy materiał. Bardziej wymagający niż papier. Suche paski potrafią się złamać i urwać. Natomiast delikatnie nawilżone nie zawsze trzymają kształt jaki chcielibyśmy im nadać.
Z pewnością nadają się na biżuterię :) oraz projekty 3D.

A oto moje propozycje naszyjników:Jak widzicie powyżej, przy odrobinie cierpliwości oraz pewnej dozie prób i błędów, da się z nich zrobić prawie wszystko, co znamy z quillingu. :)

Teraz kilka przydatnych wskazówek.
Paski osikowe można zwijać "na sucho" oraz "na mokro" - lekko zwilżone (w całości lub tylko początek). Lekko zwilżone paski łatwiej się nawija, są bardziej elastyczne, ale częściej wtedy zostanie większy otwór w środku elementu. Zwilżone paski można nawijać na grzebień.Suche paski mogą się pokruszyć i złamać w trakcie nawijania, ale za to da się uzyskać elementy zbliżone do tych quillingowy…

Quillingowe kolczyki - poradnik / Quilling Earings

Zdarza mi się odpowiadać na pytania dot. kolczyków wykonanych techniką paper filigree.
Dlatego przedstawiam dziś krótki poradnik dot. właśnie kolczyków.

1. Najlepsze paski do wykonania kolczyków, to paski o szerokości 4-5 mm i gramaturze 130-160 g. Z węższych pasków kolczyki są zbyt cienkie i mogą się zdeformować, a z cieńszego papieru nie będą trzymać kształtu przy lakierowaniu.

2. Wszystkie elementy sklejamy ze sobą. Przydaje się wtedy podkładka korkowa i szpilki do utrzymania w ryzach wszystkich elementów :) 

Na ludowo / Folkstyle

Świętowanie Nowego Roku już za nami.
Czas na nowości.
Tym razem na ludowo. Kartka inspirowana haftem kaszubskim.
Mam nadzieję, że się Wam spodoba :)
Zapomniałam dodać, że to maleństwo u dołu, to magnes na lodówkę ;)


Celebration of the New Year is behind us. Time for news. This time folkloric. Card and fridge magnet inspired Kashubian embroidery. I hope you like it :)