Mandale

Mandala - słowo oznaczające koło, łuk. Jest to artystyczny motyw stosowany w szczególności w buddyźmie tantrycznym, a służący przede wszystkim do medytacji, odkrywania tego co w psychice ukryte, komunikowania się ze swoim wnętrzem, koncentracji na określonych wartościach czy pozytywnych cechach.


Tradycyjne buddyjskie mandale są harmonijnym połączeniem koła i kwadratu, gdzie koło to symbol tego, co zewnętrzne - nieba, trandestencji, nieskończoności, a kwadrat symbolizuje sferę wewnętrzną,  to co jest związane z człowiekiem i ziemią. Koło i kwadrat łączy punkt centralny stanowiący zarówno początek, jak i koniec mandali.

Moje mandale wykonywane są dzięki programowi komputerowemu. Są efektem kontemplacji pozytywnych wartości takich, jak harmonia, bezpieczeństwo czy radość, jak również próbą symbolicznego przedstawienia tego, co w danym momencie się dzieje.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystanie w jakikolwiek sposób  zamieszczonych na moim blogu mandal w szczególności w celach komercyjnych.
Jeśli, któraś ci się spodobała i chcesz ją wykorzystać na blogu, facebook itp, proszę napisz do mnie :)