Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty - Quilling


Zaproszenie
do współpracy


Pragnę zaoferować przeprowadzenie
dla Państwa uczniów, podopiecznych, słuchaczy, klientów warsztatów z dekoracyjnej techniki quilling.
Quilling, to technika z rodzaju papieroplastyki, której początki sięgają XIV-XV w., polegająca na nawijaniu na igłę lub patyczek papierowych pasków, dzięki którym można stworzyć ozdoby w kształcie zwiniętych i odpowiednio uformowanych spirali. Ze stworzonych tak elementów mogą powstać karty okolicznościowe, obrazy, kolczyki, broszki itp.

Prosty sposób tworzenia papierowych spirali oraz różnorodność form jakie pozwalają one stworzyć sprawia, że quilling może być wykorzystywany do prowadzenia zajęć kreatywnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, terapii zajęciowej rozwijającej zdolności manualne itp. Wywiera pozytywny wpływ na psychikę uczestników wyciszając ich i ucząc koncentracji oraz cierpliwości. Ponadto można technikę tę łączyć z innymi– m.in. origami, scrapbooking, papierową wikliną itp. 

Moja oferta dot. przeprowadzenia dla Państwa zajęć z w/w techniki w uzgodnionym terminie, do wyboru w dwóch wariantach:

  1. Poznanie podstaw techniki – 3-4 godz. zajęcia. 
  2. Poznanie wszystkich możliwość techniki - 9 godz. zajęć, które mogą być rozłożone na 2-3 spotkania.
W ramach oferowanych zajęć otrzymają Państwo: materiały i narzędzia do pracy
dla uczestników oraz materiał szkoleniowy zawierający opis podstawowych elementów wraz z krótkim rysem historycznym techniki.

Sposób rozliczenia z przeprowadzonych zajęć – umowa cywilno-prawna. Szczegóły w kontakcie e-mailowym. Jestem również otwarta na inne możliwości i formy współpracy.

Kilka słów o mnie: pracuję w organizacji pozarządowej, w której zajmuję się realizacją projektów edukacyjnych i społecznych oraz jestem trenerem warsztatowym.
Quilling to moje hobby od 2 lat. Moje prace można zobaczyć również na Facebooku www.facebook.com/zakatekprezentow.


Informacje o przeprowadzonych przeze mnie warsztatach znajdą Państwo tutaj: Warsztaty.


Kontakt ze mną: e-mail: grazyna.ugorska@gmail.com, tel.: 509 449 313.


Serdecznie zapraszam do współpracy
Grażyna Słama-Ugorska

Popularne posty z tego bloga

Quillingowe kolczyki - poradnik / Quilling Earings

Zdarza mi się odpowiadać na pytania dot. kolczyków wykonanych techniką paper filigree.
Dlatego przedstawiam dziś krótki poradnik dot. właśnie kolczyków.

1. Najlepsze paski do wykonania kolczyków, to paski o szerokości 4-5 mm i gramaturze 130-160 g. Z węższych pasków kolczyki są zbyt cienkie i mogą się zdeformować, a z cieńszego papieru nie będą trzymać kształtu przy lakierowaniu.

2. Wszystkie elementy sklejamy ze sobą. Przydaje się wtedy podkładka korkowa i szpilki do utrzymania w ryzach wszystkich elementów :) 

Osikowe paski / Jewelry

Odkryłam niedawno osikowe paski - paski wykonane z cieniutkich wiórek z drewna osikowego.
Można się w nie zaopatrzyć tutaj: Osikowa Dolina
To ciekawy materiał. Bardziej wymagający niż papier. Suche paski potrafią się złamać i urwać. Natomiast delikatnie nawilżone nie zawsze trzymają kształt jaki chcielibyśmy im nadać.
Z pewnością nadają się na biżuterię :) oraz projekty 3D.

A oto moje propozycje naszyjników:Jak widzicie powyżej, przy odrobinie cierpliwości oraz pewnej dozie prób i błędów, da się z nich zrobić prawie wszystko, co znamy z quillingu. :)

Teraz kilka przydatnych wskazówek.
Paski osikowe można zwijać "na sucho" oraz "na mokro" - lekko zwilżone (w całości lub tylko początek). Lekko zwilżone paski łatwiej się nawija, są bardziej elastyczne, ale częściej wtedy zostanie większy otwór w środku elementu. Zwilżone paski można nawijać na grzebień.Suche paski mogą się pokruszyć i złamać w trakcie nawijania, ale za to da się uzyskać elementy zbliżone do tych quillingowy…

Historia quillingu cz. 1/ History of quilling

Ostatnio dużo czasu spędziłam szukając informacji na temat historii quillingu.
Niestety w polskim Internecie praktycznie nic nie ma, poza krótkimi notatkami przetłumaczonymi  z anglojęzycznych stron poświęconych quillingowi.
Udało mi się dotrzeć do wielu ciekawych artykułów, głównie ze stron domów aukcyjnych lub magazynów poświęconych antykom. A dziś trafiłam na wspaniały artykuł zamieszony w watykańskim magazynie "Inside the Vatican" który dodaje do znanej już historii wiele nowych i ciekawych szczegółów.
Moje poszukiwania zaowocowały 4 stronicami tekstu, a i tak prawdopodobnie to nie będzie jeszcze wszystko :) Dlatego postanowiłam napisać kilka krótkich notatek i podzielić się z wami tym, co udało mi się znaleźć. Dziś zacznę od 3 mitów na temat quillingu.Mit pierwszy: Na niektórych stronach można znaleźć informację, że historia quillingu sięga Chin i czasów wynalezienia papieru lub że można poszukiwać jejpoczątków w starożytnym Egipcie.
Ja zgadzam się natomiast z historykami, …