Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty - Quilling


Zaproszenie
do współpracy


Pragnę zaoferować przeprowadzenie
dla Państwa uczniów, podopiecznych, słuchaczy, klientów warsztatów z dekoracyjnej techniki quilling.
Quilling, to technika z rodzaju papieroplastyki, której początki sięgają XIV-XV w., polegająca na nawijaniu na igłę lub patyczek papierowych pasków, dzięki którym można stworzyć ozdoby w kształcie zwiniętych i odpowiednio uformowanych spirali. Ze stworzonych tak elementów mogą powstać karty okolicznościowe, obrazy, kolczyki, broszki itp.

Prosty sposób tworzenia papierowych spirali oraz różnorodność form jakie pozwalają one stworzyć sprawia, że quilling może być wykorzystywany do prowadzenia zajęć kreatywnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, terapii zajęciowej rozwijającej zdolności manualne itp. Wywiera pozytywny wpływ na psychikę uczestników wyciszając ich i ucząc koncentracji oraz cierpliwości. Ponadto można technikę tę łączyć z innymi– m.in. origami, scrapbooking, papierową wikliną itp. 

Moja oferta dot. przeprowadzenia dla Państwa zajęć z w/w techniki w uzgodnionym terminie, do wyboru w dwóch wariantach:

  1. Poznanie podstaw techniki – 3-4 godz. zajęcia. 
  2. Poznanie wszystkich możliwość techniki - 9 godz. zajęć, które mogą być rozłożone na 2-3 spotkania.
W ramach oferowanych zajęć otrzymają Państwo: materiały i narzędzia do pracy
dla uczestników oraz materiał szkoleniowy zawierający opis podstawowych elementów wraz z krótkim rysem historycznym techniki.

Sposób rozliczenia z przeprowadzonych zajęć – umowa cywilno-prawna. Szczegóły w kontakcie e-mailowym. Jestem również otwarta na inne możliwości i formy współpracy.

Kilka słów o mnie: pracuję w organizacji pozarządowej, w której zajmuję się realizacją projektów edukacyjnych i społecznych oraz jestem trenerem warsztatowym.
Quilling to moje hobby od 2 lat. Moje prace można zobaczyć również na Facebooku www.facebook.com/zakatekprezentow.


Informacje o przeprowadzonych przeze mnie warsztatach znajdą Państwo tutaj: Warsztaty.


Kontakt ze mną: e-mail: grazyna.ugorska@gmail.com, tel.: 509 449 313.


Serdecznie zapraszam do współpracy
Grażyna Słama-Ugorska

Popularne posty z tego bloga

Osikowe paski / Jewelry

Odkryłam niedawno osikowe paski - paski wykonane z cieniutkich wiórek z drewna osikowego.
Można się w nie zaopatrzyć tutaj: Osikowa Dolina
To ciekawy materiał. Bardziej wymagający niż papier. Suche paski potrafią się złamać i urwać. Natomiast delikatnie nawilżone nie zawsze trzymają kształt jaki chcielibyśmy im nadać.
Z pewnością nadają się na biżuterię :) oraz projekty 3D.

A oto moje propozycje naszyjników:Jak widzicie powyżej, przy odrobinie cierpliwości oraz pewnej dozie prób i błędów, da się z nich zrobić prawie wszystko, co znamy z quillingu. :)

Teraz kilka przydatnych wskazówek.
Paski osikowe można zwijać "na sucho" oraz "na mokro" - lekko zwilżone (w całości lub tylko początek). Lekko zwilżone paski łatwiej się nawija, są bardziej elastyczne, ale częściej wtedy zostanie większy otwór w środku elementu. Zwilżone paski można nawijać na grzebień.Suche paski mogą się pokruszyć i złamać w trakcie nawijania, ale za to da się uzyskać elementy zbliżone do tych quillingowy…

Quillingowe kolczyki - poradnik / Quilling Earings

Zdarza mi się odpowiadać na pytania dot. kolczyków wykonanych techniką paper filigree.
Dlatego przedstawiam dziś krótki poradnik dot. właśnie kolczyków.

1. Najlepsze paski do wykonania kolczyków, to paski o szerokości 4-5 mm i gramaturze 130-160 g. Z węższych pasków kolczyki są zbyt cienkie i mogą się zdeformować, a z cieńszego papieru nie będą trzymać kształtu przy lakierowaniu.

2. Wszystkie elementy sklejamy ze sobą. Przydaje się wtedy podkładka korkowa i szpilki do utrzymania w ryzach wszystkich elementów :) 

Na ludowo / Folkstyle

Świętowanie Nowego Roku już za nami.
Czas na nowości.
Tym razem na ludowo. Kartka inspirowana haftem kaszubskim.
Mam nadzieję, że się Wam spodoba :)
Zapomniałam dodać, że to maleństwo u dołu, to magnes na lodówkę ;)


Celebration of the New Year is behind us. Time for news. This time folkloric. Card and fridge magnet inspired Kashubian embroidery. I hope you like it :)